Як відремонтувати пластиковий бампер?

Автомобіль — це не тільки сталь і шкіра, вініл і карбон. Велика кількість деталей в ньому виконані з пластика. Зокрема, при виготовленні кузова використовуються більш 20-ти видів пластмаси. Чи легко полагодити бампер з поліпропілену своїми силами?

Пластмасами називають матеріали, що представляють собою з’єднання синтетичних полімерів з органічними домішками. Термопластичні пластмаси при нагріванні переходять з твердого в еластичний стан, причому така зміна навпаки і може повторюватися безліч разів. До термопластика відносяться поліетилен, полістирол, полікарбонат, полівінілхлорид, поліпропілен, поліметилметакрилат і поліамід.

Для виготовлення бамперів і інших деталей в автомобілів використовується поліпропілен. Він еластичний, тобто здатний відновлювати форму при ударах невеликої сили. У разі пошкодження деталі з поліпропелена легко полагодити, оскільки даний матеріал прекрасно переносить пайку.

Відновлення пластикових деталей уразі структурний ремонт або косметичний. У першому випадку усуваються дефекти, спричинені пошкодженням структурної цілісності деталі, косметичний ремонт усуває поверхневі ушкодження — відколи, подряпини і тріщини.

Для ремонту поверхневих дефектів пластикових деталей використовується двокомпонентна полімеркаптан-епоксидна суміш. При застиганні вона, по-перше, забезпечує необхідну міцність і, по-друге, зберігає еластичність. Деталь, відремонтована з використанням даної суміші, здатна повністю відновити свої вихідні властивості.

При роботі з деталями з пропілену іноді виникає проблема відсутності достатньої адгезії ремонтного матеріалу до поверхні відновлюваної пластикової деталі — іншими словами, один матеріал не може «зчепитися» з іншим. У цьому випадку пропонується використовувати поліолефіновий активатор, що містить у своїй структурі поліолефіни (поліпропілен, поліетилен, етиленпропіленовий каучук).

Для відновлення більш серйозних ушкоджень слід використовувати спеціальний двокомпонентний клей на основі поліуретану. Він відрізняється швидким часом висихання (всього 30 секунд) — це дозволяє відновлювати втрачені частини пластика. Після відновлення форми елемента і повного застигання складу його можна обробляти — свердлити, шліфувати, фарбувати.

При використанні двокомпонентного клею можна відремонтувати не тільки сам бампер, але і його кріплення, що отримали незначні пошкодження.

Джерело: autopalace.com.ua