Як правильно спілкуватися з працівником поліції, якщо ваш автомобіль зупинили для перевірки

1

Національна поліції регулює дорожній рух та здійснює контроль за дотриманням Правил дорожнього руху його учасниками та за правомірністю експлуатації транспортних засобів на вулично-дорожній мережі (п. 11 ч. 1 ст. 23 ЗУ «Про Національну поліцію»). Окрім цього, вона видає дозволи на рух окремих категорій транспортних засобів; у випадках, визначених законом, видає та погоджує дозвільні документи у сфері безпеки дорожнього руху (водійське посвідчення тощо; п. 13 ч. 1 ст. 23 ЗУ «Про Національну поліцію»).

1. Вас зупинив поліцейський.

Зупинення транспортного засобу здійснюється виключно жезлом, а у виняткових випадках – жестом руки. При цьому поліцейський спочатку вказує на транспортний засіб, який повинен зупинитися, а потім – на місце, де йому слід зупинитися (п. 27.3. Наказу 111). Законом (п. 1-9 ч. 1 ст. 35 ЗУ «Про Національну поліцію») визначений вичерпний перелік випадків, які надають право працівнику поліції зупинити транспортний засіб, а саме:

1) якщо водій порушив Правила дорожнього руху;
2) якщо є очевидні ознаки, що свідчать про технічну несправність транспортного засобу;
3) якщо є інформація, що свідчить про причетність водія або пасажирів транспортного засобу до вчинення дорожньо-транспортної пригоди, кримінального чи адміністративного правопорушення, або якщо є інформація, що свідчить про те, що транспортний засіб чи вантаж можуть бути об’єктом чи знаряддям учинення дорожньо-транспортної пригоди, кримінального чи адміністративного правопорушення;
4) якщо транспортний засіб перебуває в розшуку;
5) якщо необхідно здійснити опитування водія чи пасажирів про обставини вчинення дорожньо-транспортної пригоди, кримінального чи адміністративного правопорушення, свідками якого вони є або могли бути;
6) якщо необхідно залучити водія транспортного засобу до надання допомоги іншим учасникам дорожнього руху або поліцейським, або як свідка під час оформлення протоколів про адміністративні правопорушення чи матеріалів дорожньо-транспортних пригод;
7) якщо уповноважений орган державної влади прийняв рішення про обмеження чи заборону руху;
8) якщо спосіб закріплення вантажу на транспортному засобі створює небезпеку для інших учасників дорожнього руху;
9) порушення порядку визначення і використання на транспортному засобі спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв.

У кожному разі працівник поліції зобов’язаний поінформувати водія про конкретну причину зупинення ним транспортного засобу з детальним описом підстави зупинки, визначеної у цих статтях. На вимогу поліцейського зупинку варто здійснювати з дотриманням вимог ПДР (п. 2.4 ПДР).

Не поспішайте «кидатись в обійми поліцейським», вибігаючи з автомобіля, поки не з’ясуєте його намірів. З автомобіля не виходьте, а зачекайте працівника поліції, знаходячись в автомобілі. Фіксатори дверей установіть у нижнє положення, для спілкування приспустіть скло водійських дверей. Поліцейський відповідно до п. 27.4. Наказу 111 має право запросити водія вийти з автомобіля лише:

— з метою усунення технічної несправності транспортного засобу або порушень правил перевезення вантажів;
— коли є достатні підстави вважати, що водій знаходиться в стані сп’яніння;
— коли водій або пасажири підозрюються в скоєнні злочину;
— коли є необхідною участь водія в оформленні документів або наданні допомоги іншим учасникам дорожнього руху.

При наявності аудіо-, відеофіксуючого пристрою (мобільний телефон з технічними можливостями тощо) – увімкніть його.

Зафіксуйте автомобіль, на якому несе службу поліцейський. У разі знаходження поблизу інших зупинених транспортних засобів, водіїв чи пасажирів – зафіксуйте їх та запишіть номерні знаки цих транспортних засобів з метою встановлення потенційних свідків на випадок суперечливих правовідносин з поліцією.

Якщо поліцейський змусив Вас зупинитися в одному з місць, заборонених для зупинки (п. 15.9. ПДР) – зафіксуйте об’єкти, розташовані біля Вас, таким чином, щоб можна було ідентифікувати місце розташування Вашого автомобіля. Зупиняти транспортні засоби в місцях, заборонених ПДР (крім залізничних переїздів), поліцейський має право лише у виключних випадках (достатні підстави вважати, що водій перебуває у стані сп’яніння, підозрюється у скоєнні злочину, залишив місце ДТП, створює аварійні ситуації іншим учасникам руху) (п. 12.11. Наказу 111).

2. Як вести бесіду із поліцейським на дорозі?

Під час зупинки транспортного засобу поліцейський зобов’язаний без затримки підійти до водія, а не змушувати його витрачати час (п. 27.4. Наказу 111).

Уважно вислухайте і зафіксуйте звернення до Вас працівника поліції, заборона таких дії є протиправною. Під час звернення до водія поліцейський зобов’язаний: привітатися; чітко й зрозуміло назвати свою посаду, звання та прізвище; повідомити про причину зупинки транспортного засобу, суть звернення, суть скоєного правопорушення у випадку його вчинення. На вимогу учасника дорожнього руху поліцейський зобов’язаний пред’явити своє службове посвідчення (ч. 3 ст. 18 ЗУ «Про Національну поліцію»).

Поліцейський має право висловити вимогу про пред’явлення водієм:

а) посвідчення на право керування транспортним засобом;
б) реєстраційного документа на транспортний засіб;
в) поліса (сертифіката) обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів для перевірки ( пункти. 14.7., 27.2. Наказу 111; підпункт «а» п. 2.4. ПДР).

Названі документи надавати в руки поліцейського не обов’язково, достатньо показати в розгорнутому вигляді. Вимога працівника поліції передати йому у руки документи протиправна (абзац 2 ч. 2 ст. 16 ЗУ «Про дорожній рух»; підпункт «а» п. 2.4. ПДР). Перед тим, як пред’явити свої документи, бажано висловити вимогу до нього пред’явити його службове посвідчення).

З посвідчення бажано переписати прізвище, ім’я, по батькові, звання, посаду для можливого оскарження дій до прокуратури чи до суду, також уточнити причину зупинки і суть скоєного правопорушення. Не забудьте записати номер нагрудного знака працівника, він також може Вам знадобитися для його ідентифікації (його не можна приховувати або будь-яким чином перешкоджати прочитанню інформації на ньому та фіксуванню його за допомогою технічних засобів – ч.3 ст. 20 ЗУ «Про Національну поліцію»).

У взаємовідносинах з учасниками дорожнього руху працівнику поліції забороняється: звертатися на «ти»; використовувати погрозливі чи ображаючі жести; допускати при спілкуванні зневажливий тон, грубість, неввічливе викладення зауважень, вирази або репліки, які ображають людську гідність, погрози; пред’являти безпідставні звинувачення (п. 17.2. Наказу 111).

Зверніть увагу, чи відповідають прізвище, звання та посада тим, які назвав поліцейський при зверненні, і чи не закінчився термін дії посвідчення. У разі виявлення невідповідності чи закінчення терміну дії посвідчення, вимоги такого працівника не виконуйте, негайно телефонуйте черговому поліції за телефоном 102 та на телефон довіри (телефони є на сайті МВС). Можливо такий «поліцейський» є просто шахраєм у формі, який таким чином заробляє гроші, що є злочином, передбаченим ст. 390 КК України.

3. Працівники поліції хочуть здійснити огляд Вашого автомобіля.

Згідно підпункту «в» пункту 2.4. ПДР на вимогу працівника поліції водій повинен дати можливість оглянути транспортний засіб, але відповідно до законодавства та за наявності на те законних підстав. Крім ПДР, право працівникам правоохоронних органів оглянути в певних випадках Ваш автомобіль надається також низкою норм КУпАП, ЗУ «Про Національну поліцію», ЗУ «Про заходи протидії…» тощо.

Проте жодна з цих норм не визначає межі такого огляду (оглянути автомобіль зовні, чи оглянути салон автомобіля, у тому числі важкодоступні місця). Така невизначеність працівниками поліції, як правило, тлумачиться на свою користь. Більш того, новий Закон «Про Національну поліцію» встановлює додаткову форму огляду — «поверхневу перевірку», якій також піддаються транспортні засоби. У такому випадку поліцейський має право вимагати відкрити кришку багажника та/або двері салону (ч. 5 ст. 34 ЗУ «Про Національну поліцію»). Але Ви все одно повинні самостійно показати поліцейському вміст особистих речей чи транспортного засобу.

Крім того майте на увазі, що огляд від обшуку відрізняється тим, що при огляді активні дії здійснюються Вами (наприклад, Ви самостійно відкриваєте багажник, двері салону, демонструєте закриті місця салону тощо), виконуючи вимоги поліцейського, а він в свою чергу лише спостерігає за Вашими діями та речами, ні до чого не торкаючись руками. За результатами огляду обов’язково складається протокол, один екземпляр якого Ви маєте отримати. Але, якщо це «поверхнева перевірка», межу між якою відрізнити в цьому випадку складно, протокол не складається, такі дії, на жаль, ніяким чином не фіксуються.

143 Trackbacks & Pingbacks

 1. x78bn5t37bc45rtb3x45ctbwxds
 2. دانلود شهرزاد قسمت هفتم فصل دوم
 3. قیمت پنجره
 4. huge cocks
 5. دانلود قسمت ششم فصل دوم شهرزاد
 6. دانلود قسمت 17 عاشقانه
 7. دانلود قسمت دهم فصل دوم شهرزاد
 8. دانلود قسمت چهارده عاشقانه
 9. دانلود قسمت هفتم فصل دوم شهرزاد
 10. dolandirici
 11. lesbian porn
 12. online movie
 13. دانلود قسمت اول شهرزاد دوم
 14. پنجره
 15. Hunde t-shirts
 16. دانلود قسمت پنجم شهرزاد دوم
 17. videos porno
 18. love match quiz names
 19. ساخت پنجره دو سه جداره
 20. Acne Facial Treatments Tamarac
 21. Facial Spa Services Lauderhill
 22. پنجره
 23. فروش توری پنجره دوجداره
 24. دانلود موزیک
 25. gamble bitcoin
 26. pron
 27. Roof Repair Long Island
 28. buy zynga chips
 29. authentic cheap jordans
 30. instant clash royale gems
 31. jake burgess san diego ca
 32. دانلود قسمت هفتم شهرزاد دوم
 33. bitcoin investment coin-banks
 34. coin-banks trading
 35. anime
 36. vpm
 37. ΤΣΑΝΤΕΣ TRUSSARDI
 38. key
 39. monster truck
 40. new episode
 41. آموزش ساخت پنجره دوجداره
 42. دانلود فیلم
 43. پنجره دوجداره وین تک
 44. پنجره ضد سرقت
 45. g30 hybrid australia
 46. Move Out Cleaning fort hood TX
 47. android apps
 48. Limousine Vancouver BC
 49. + d�info
 50. دانلود فیلم سریال
 51. Hulk
 52. Digital Advertising Dublin
 53. دانلود فیلم
 54. پنجره دوجداره
 55. daddy finger
 56. Pixel Gun 3d hack
 57. ключар
 58. پنجره دوجداره
 59. پنجره دوجداره
 60. kids songs
 61. garden bridges los angeles
 62. http://en.community.dell.com/members/jamesstephens390
 63. waterfall showerhead
 64. buy youtube views
 65. Nursery Rhymes
 66. plumbers
 67. Learn Colors
 68. دانلود
 69. پنجره دوجداره
 70. Emory
 71. gardening
 72. hot pants
 73. fade haircut
 74. Autoöffnung
 75. download
 76. trypophobia
 77. Bad Credit Remortgages
 78. raul
 79. Bandar Poker
 80. Breast Augmentation Houston
 81. king vape mods
 82. cheap jordans
 83. learn colors with balls for kids
 84. Poker Online
 85. https://www.zotero.org/jimstephens1
 86. ship my car
 87. buy cheap hacklinks
 88. پنجره کرج
 89. real caller android
 90. baby shower gifts
 91. check this out
 92. human trafficking
 93. Olahraga Terbaik
 94. maxima investments
 95. porn movie
 96. game hack
 97. Pig Stop Motion
 98. shirt printing
 99. Oddsmonkey
 100. Oddsmonkey
 101. دانلود فیلم نهنگ عنبر 2
 102. Hakukoneoptimointi Espoo
 103. covers accessories
 104. right here
 105. news update
 106. walmartone
 107. http://bit.ly/2zQLaTx
 108. zobacz
 109. computer disposal
 110. savporn.com
 111. computer disposal service essex
 112. over at this website
 113. Related Site
 114. sneak a peek at these guys
 115. arriba españa
 116. corporations good or bad
 117. porn world xxx sex polls
 118. Organik Ürünler
 119. programa de ventas
 120. pirater un compte facebook
 121. aparate aer conditionat cu montaj inclus
 122. poker online
 123. adult toys
 124. walmartone
 125. buy google cheat
 126. barkbox shop
 127. best porn
 128. simply click the following web site
 129. Pinganillo
 130. wine coaster
 131. porn sites
 132. best porn sites
 133. best porn sites
 134. best porn site
 135. buy instagram porn
 136. best free porn
 137. slut
 138. fart
 139. cock
 140. Roofers in Atlanta
 141. penis
 142. Self Storage
 143. fuck

Comments are closed.