Як правильно купити машину з рук

Як правильно купити машину з рук

Купівля машини, це завжди важливий і відповідальний процес, для того щоб придбати цей чотириколісний засіб пересування, потрібно вкласти значні гроші, і часто збирати кошти на покупку автомобіля, нехай навіть і з рук доводиться не один рік. Купуючи машину з рук, виникає дуже багато питань, як правильно вибрати машину, чи не завищена її вартість, і найголовніше питання, яким цікавляться ті, хто хоче придбати автомобіль — не трапився мені шахрай. Так як віддавати кровно зароблені гроші дуже шкода, тому замість хочеться отримати дійсно якісне авто.

Тому, кожного хто хоче придбати автомобіль, цікавить, як правильно купити машину з рук.

Найважливіше і потрібне — документи

Нарешті, через кілька років, ви накопичили на машину, звичайно, ви вже визначилися з маркою, кольором, роком випуску, потужністю і багатьма іншими характеристиками, ви точно знаєте яку модель і марку машини ви хочете. Для того щоб точно визначитися, чи варто купувати дану машину чи ні, необхідно переглянути її документи. Уважно перегляньте паспорт автомобіля, і свідоцтво про реєстрацію, якщо така є. Зверніть увагу на те, що найкраще купувати машину, яка вже була на обліку в даному регіоні.

У документах не повинно бути обмежень, припустимо «до такого то числа», так як це може вказувати на те, що машина ввезена нелегально, на певний час і не проходила митний контроль. Крім того, необхідно звірити номера на машині і в паспорті — номер кузова, двигуна і т.д.

Наступний крок — необхідно зіставити дані людини, яка продає машину, відповідно до цивільного паспорту, і дані, які вказані в ПТС. Якщо людина, яка продає машину, робить це за дорученням або будь-якого іншого схожого документу, найкраще відмовитися від угоди, щоб не було неприємностей. Придбання автомобіля за генеральним дорученням, і через «власника» генеральної довіреності це найпоширеніший вид шахрайства. Власник може відкликати довіреність, або заарештувати машину, в цьому випадку ви залишитеся без машини і без грошей, що дуже сумно. Найбільш сприятливий варіант, це купувати машину за договором купівлі-продажу прямо від власника в спеціальному комісійному магазині, одразу ж на своє ім’я або ж заходити на сайт https://fineavto.com автобазару і шукати там відповідне авто.

У договорі обов’язково має бути зазначена повна вартість автомобіля, так як виникають ситуації в яких потрібно отримати свої гроші назад, тоді ви отримаєте ту суму, яку заплатили, крім того в договорі має бути зазначено, що передача грошей здійснюється по розписці, після підписання договору.

У той час як ви будете підписувати договір і віддавати гроші, біля машини повинен знаходитися хтось з ваших близьких або знайомих, щоб в цей час машина дивом не поїхала. Ще раз перевірте всі документи, дуже важливо, щоб в них не було ні граматичних, ні технічних помилок.

Крім того, перш ніж підписати договір, необхідно перевірити технічний стан автомобіля, і визначити, чи не викрадений він, так як за статистикою викрадаються кожна 20-а машина. Перевірити машину на викрадення можна в ГИБДД, або ж на будь-якому посту ДПС абсолютно безкоштовно, так як це входить в їх обов’язки, перевірка займе не більше п’яти хвилин, зате в майбутньому ви можете бути впевнені в тому, що у вас не буде неприємностей. У відділі розшуку або в МРЕО можна встановити дійсності номерних знаків автомобіля.

Ще один дуже важливий крок, який необхідно зробити, для того щоб правильно купити машину з рук, це оцінка автомобіля. Фахівці з оцінки автомобіля, можуть встановити його реальну вартість, дати офіційну довідку про дату випуску машини, дати відомості про комплектацію ключів, встановити чи змінювалися замки в машині, чи ні. Також бажано перевірити сервісну книжку, і талон технічного огляду машини. Якщо всі документи в цілості й схоронності в них немає зауважень, технічних не стикувань і помилок, то договір можна сміливо підписувати.

Зовнішній огляд авто

При покупці, після підписання документів, дуже важливо оглянути автомобіль, найголовніше, що потрібно запам’ятати — він повинен бути чистим. В автомобілі як всередині, так і зовні не повинно бути пилу і бруду, тому що найчастіше під ними ховаються дефекти — витік масла з двигуна, різні кольори деталей кузова. Необхідно порівняти відтінки фарбування по всій машині. Під ущільнювачами не повинно бути іржі. Якщо автомобіль перефарбовувався, це може свідчити про те, що раніше він потрапляв в ДТП, а іржа скорочує термін служби автомобіля. У машини, яка не має проблем з кузовом, двері закриваються з однаковою силою і з однаковим звуком. Перевірте гальмівні диски, вони повинні бути блискучими і гладкими, не мати нерівностей. Також не забудьте і про амортизатори, качніть автомобіль з усіх боків, він не повинен гойдатися вдруге і не повинен стукати при цьому.

Внутрішній огляд. відкриваємо капот

При відкритті капота не повинен відчуватися запах бензину, на проводах і гумових виробах не повинні бути присутніми тріщини, якщо на двигуні присутні нештатні гайки і болти, значить, він вже розбирався і підлягав ремонту. Ні в якому разі двигун не повинен випускати масло.

Якщо двигун перегрівається, то біля заливної горловини і розширювального бачка, будуть практично непомітні сліди іржі. Перевірте рівень масла в баку гідропідсилювача. Дані поради допоможуть вам розрізнити якісний автомобіль від того, який не вартий таких грошей, яких за нього просять. Крім того, після прочитання цієї статті, ви напевно знайшли відповідь на питання як правильно купити машину з рук. Придбання автомобіля таким способом це дуже важливий процес, тому, найголовніше все зробити правильно, не забути ні про що. Правильний вибір хорошого автомобіля, дозволить вам насолоджуватися його якісним використанням довгі роки.

Comments are closed.