Спалювання викопного палива — найтупіший експеримент в історії, — засновник Tesla Motors та SpaceX

thumb.php

Мрійника, маркетолога та футуролога Ілона Маска вважають підприємцем, який живе не тільки сьогоденням, але й дивиться далеко в майбутнє, розраховуючи при цьому бізнес на десятки років.

Фотографією засновника Tesla Motors Ілона Маска можна ілюструвати дві майже протилежні поняття у тлумачному словнику. Перше — скромність. Друге — самовпевненість. Обидва слова інженер, винахідник, бізнесмен і технологічний візіонер уособлює навіть більшою мірою, ніж покійний Стів Джобс. Але якщо голові Apple були не чужі пафос і галас, то засновник Tesla Motors скоріше схожий на змужнілого «ботана», який вибрався зі шкільної лабораторії тільки тому, що його експериментам там перестало вистачати місця.

Фокус склав добірку цитат Маска, які допомагають створити уявлення про засновника SpaceX, співзасновника PayPal, голову Tesla Motors та SolarCity.

Про бізнес

«Коли Генрі Форд винайшов свій перший автомобіль, повірив у нього і розпочав масове виробництво, багато хто сказав: «Гаразд, чим вам кінь не підходить?». Він зробив величезний і ризикований крок, але це спрацювало».

«Найкраща порада, яку мені давали, така: сумнівайтеся в собі і завжди думайте про те, як би ви могли працювати ще краще».

«У НАСА є один дуже незрозумілий мені принцип — усе має бути ідеально. У нашій компанії справи йдуть трохи інакше. Кожна невдача — це можливість почати заново і зробити краще. Коли щось не розвалилося, отже, ви недостатньо добре винаходите».

«Ми не зупинимося доти, поки на дорогах не залишаться одні електромобілі».

«Запуск і зростання бізнесу набагато більше залежать від інновацій, драйву та самовіддання людей, які його роблять, ніж від продукту, який вони продають».

Про польоти в космос

«Усі види транспорту, які ми використовуємо, чи то літаки, потяги, машини, велосипеди, коні, усі вони — багаторазового застосування, усі — окрім ракет. І ми зобов’язані вирішити цю проблему, щоб стати по-справжньому космічною цивілізацією».

«Було б чудово народитися на Землі і померти на Марсі, але, сподіваюся, не від зіткнення з поверхнею».

«Я хочу брати участь у справі, яка зможе реально змінити світ. Свого часу кардинально змінив світ інтернет, наступним кроком буде вихід людства у відкритий космос. Якщо ми зможемо вийти за межі Землі, то очевидно, що саме там і буде майбутнє».

«Немає нічого особливо дорогого в ракетах. Просто ті, хто їх будував і обслуговував у минулому, робили це жахливо неефективно».

«Рано чи пізно ми маємо вийти за межі нашої маленької блакитної кульки чи зникнути».

Про життєвої позиції

«Я не особливо розраховував на великі заробітки. Якщо чесно, я б був абсолютно задоволений, якби мені вистачало грошей заплатити за квартиру і купити трохи їжі. Але в результаті виявилося, що гроші мають велике значення, особливо якщо ви ставите перед собою величезні цілі».

«Якщо повернутися в минуле, років на 200 тому, то стане зрозумілим той факт, що всі звичайні для сучасної людини речі колись були фантастикою або магією. Говорити з людьми на іншому кінці земної кулі, моментально відправити та отримати листа, літати, мати доступ до всіх книг у світі — усе це здавалося б неймовірним і чарівним. Винахідництво — це чари, втілення найнеймовірніших задумів і фантазій. А ви не хотіли б бути чарівником?».

«Перспектива пролежати на пляжі все своє життя — це просто жах. Я не уявляю себе поза тим, чим займаюся зараз. Якби мені сказали, що із завтрашнього дня я не буду нічого робити, а лише відпочивати і загоряти, то я б збожеволів чи розпочав вживати важкі наркотики».

«Я нудотно проамериканський. Це місце, де великі звершення стають можливими».

«Якщо у тебе є мільйони доларів, це змінює твій спосіб життя — ті, хто говорить інакше, нахабно брешуть. Мені не потрібно працювати з точки зору стандартного життя, але, знаєте, я працюю. Я працюю кожного дня, і у вихідні, і я кілька років не був у відпустці».

Джерело

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. x78bn5t37bc45rtb3x45ctbwxds

Comments are closed.