5 речей, робити які за кермом так само небезпечно як їхати в нетверезому стані

Якщо ви ставитеся до того відсотку українців, які вважають, що їхати за кермом у стані алкогольного сп’яніння — це єдине що може привести до летальної дорожньо-транспортної пригоди, тоді вам варто перевірити, чи не робите ви чогось ще не менш небезпечного вчасно. Фахівці нарахували 5 таких небезпечних дій, які ми можемо здійснювати, навіть не замислюючись про наслідки, але можливо їх навіть більше.

 1. Якщо ви з якої-небудь причини всю ніч не спали.

Водіння в сонному стані не менш небезпечне, ніж в не тверезому. Статистика дорожньо-транспортних пригод показує, що в трьох з шести випадків причиною ДТП є сонний водій.

 

2. Коли «природа кличе»

Вчені стверджують, що утримуючи сечовий міхур повним довгий час може, звести людину з розуму, ну або, принаймні, позбавити можливості зосередиться. Нейробіологи університету Brown в штаті Род-Айленд провели цікавий експеримент: добровольцям участі в експерименті, дали випити велику кількість води, а за тим довгий час ну пускали в туалет. В результаті, добровольці не могли впоратися з елементарними завданнями, наприклад, згадати колір гральної карти через кілька секунд, теж саме відбувається з людиною в стані алкогольного сп’яніння.

 

3. Їхати за кермом фантазуючи про що-небудь

Це вважається ще більш небезпечно, ніж розмовляти по телефону або набирати sms за кермом. Звичайно, в екстренній ситуації мозок повертається в реальність, але тільки після невеликої затримки, якою може цілком вистачити, що б раз і назавжди зіпсувати життя і собі і тим, хто опинився поруч. Експерти радять, весь час дивитися на дорогу вивчати кожну дрібницю, змінювати свій маршрут, розвивати навички уважного водіння, або жувати що-небудь хрустке.

 

4. Писати повідомлення за кермом

Користування телефоном в час їзди може збивати з пантелику в 4 або 6 разів сильніше, ніж невелика кількість алкоголю.

 

5. Їздити в нездоровому стані

Учені провели дослідження і встановили, що грип на початкових стадіях або сильний нежить уповільнюють реакцію водія майже в половину. Водії в такому стані справлялися з керуванням на тому ж рівні, що і ті, які випили подвійну порцію віскі.