В Україні злетіли ціни на автогаз

2

Скраплений газ подорожчав приблизно на чверть, і це зовсім не радісна новина для автомобілістів.

Тепер один літр палива буде обходитися в десять гривень. Фахівці називають два чинники, що вплинули на підвищення вартості. Україна майже перестала отримувати паливо з Росії, а в європейських державах спостерігається зростання цін, що і позначилося на подорожчання.

Зараз на українських заправках газ обходиться приблизно в 10,2 гривні, а на початку жовтня можна було заправитися за 7,9 гривень. Артем Куюн, експерт з групи «А-95», пояснив, що через девальвацію гривні різко подорожчав бензин, тому багато автомобілістів перейшли на скраплений газ.

Його поставки з Росії різко скоротилися, і це сприяло зростанню цін. Якщо раніше українські автомобілісти воліли заправляти авто бензином, то через подорожчання перейшли на інше паливо. Зараз на кожні 10 літрів проданого бензину припадає 6 літрів проданого скрапленого газу.

Український ринок поки не може знайти постачальників, а раніше газ у великому обсязі поставлявся з Росії. Поступовий перехід на європейське паливо буде впливати на ціни, і не виключено, що вартість скрапленого газу буде підвищуватися в найближчі місяці. Приблизно на сорок копійок газ подорожчав через зростання курсу долара.

За словами Куюна, поки ціна на паливо буде триматися на рівні 10 гривень за літр. Однак інший експерт Олександр Сіренко, дотримується іншої думки. Він вважає, що ціни злетіли вгору тільки через спекулянтів, і реальна вартість газу не повинна перевищувати 9 гривень.

Джерело

Comments are closed.