В Індії створили новий ультрабюджетний автомобіль

Індійський виробник мототехніки Bajaj випустив серійний чотиримісний автомобіль на ім’я Qute. Мініатюрна новинка виявилася менше знаменитої Tata Nano як за габаритними розмірами, так і за початковою вартістю на рівні 2000 доларів.

Bajaj Qute побудований за тим же принципом, що і перша версія Tata Nano: компактний однооб’ємний кузов довжиною 2.75 метра і шириною 1.3 метра з маленькими колесами по кутах, крихітний 44-літровий багажник з доступом через салон і скромний бензиновий двигун, розташований над задньою віссю. Силовий агрегат має лише один циліндр об’ємом 216 кубічних сантиметрів і розвиває 13.5 к.с. потужності. У парі з мотором працює мотоциклетна п’ятиступінчаста секвентальна коробка передач, яка дозволяє розганяти 400-кілограмовий автомобільчик до 70 км / ч. Пізніше з’являться пропанова і метанова модифікації машини.

У Bajaj Qute індійцям удалося заощадити буквально на всьому, в тому числі на безпеці. Справа в тому, що за місцевим законодавством машина потрапила в категорію квадроциклів з відповідним рівнем оснащення. Ні про які подушки безпеки і електросклопідйомники в базовій комплектації не може бути й мови — новинка оснащена найпростішим спідометром з набором контрольних ламп, важелем КПП і простенькими сидіннями, на яких помістяться чотири особи.

Завод Bajaj здатний випускати до 60 000 Qute’ов на рік. При цьому в Індії компакт поки навіть не сертифікований через законодавчу заборону на продаж квадроциклів не для комерційного використання. Втім, складності на рідному ринку не заважають відправляти новинку на експорт — спочатку автомобіль буде поставлятися в 16 країн Азії та Африки. Крім того в компанії заявляють про амбітні плани сертифікувати Qute для європейського ринку.

Джерело: Авторевю