Усіх власників авто хочуть змусити платити 800 гривень на рік

Міністерство фінансів України сформує перелік із 10-15 марок автомобілів класу «люкс», власники яких будуть платити податок у розмірі 25 тис. грн у рік, а власники інших марок «молодше» 5 років будуть платити 800 грн. Про це заявила заступник міністра фінансів Олена Макеєва.

Олена Макеєва нагадала, що власники автомобілів з об’ємом двигуна понад 3 літри повинні сплатити до держбюджету податок у сумі 25 тис. грн, і після введення цього податку в Мінфін надійшло багато скарг громадян, які купили автомобіль три роки тому у кредит і не мають коштів на сплату податку, у той час як власники більш дорогих автомобілів не повинні платити податок при обсязі двигуна менше 3 літрів. «Ми хочемо запропонувати нову модель, щоб податком 25 тисяч обкладалися лише автомобілі класу «люкс». Це Maserati, Lamborghini, Bentley і так далі. Це має бути чіткий перелік автомобілів, які належать до класу «люкс». Це буде 10-15 марок автомобілів, власники яких будуть сплачувати податок», – сказала Макєєва.

Заступник міністра пояснила, що подібний перелік автомобілів застосовується в європейський країнах, і в даний час Мінфін вивчає, які автомобілі повинні до нього потрапити. «Ми пропонуємо не в Податковому кодексі прописувати, які автомобілі відносяться до класу «люкс», а в окремій постанові до Податкового кодексу. Інші власники автомобілів також повинні сплачувати цей податок, але ми розуміємо, що він має становити в рік менше тисячі гривень. Приміром, 800 гривень для всіх власників автомобілів до 5 років», –додала вона. Макеєва запевнила, що після дискусії власники автомобілів погодилися платити 800 гривень, якщо будуть бачити, що дороги дійсно ремонтуються. «Для них сплатити 800 гривень протягом року – це невеликі гроші. А для бюджету це великі гроші, які можна витратити на будівництво доріг та інфраструктури», – підкреслила вона.

Нагадаємо, Україна з 30 вересня 2015 року скасовує спеціальні мита на імпорт автомобілів, введені в 2013 році. «За результатами розгляду зазначених матеріалів та керуючись положеннями домовленості про правила та процедури врегулювання суперечок СОТ, комісія встановила, що націнтереси України потребують скасування спецзаходів щодо імпорту в Україну легкових автомобілів незалежно від країни походження та експорту.

Джерело: autotheme.info

8 Комментария on "Усіх власників авто хочуть змусити платити 800 гривень на рік"

 1. Fylhtq | 23.09.2015 at 16:12 |

  краще б брали податок з власників фур, які руйнують наші дороги

 2. Ветеран | 23.09.2015 at 16:12 |

  Никто из нормальных водителей платить НЕ БУДЕТ!

 3. Сергій | 23.09.2015 at 16:18 |

  Вже кілька років колишній дорожній збір включено в ціну палива. Це немалі гроші. І де дороги?

 4. Як у відомому мультику: «После того, как был введен налог на воздух, Вы стали меньше дышать!» Дорожній збір кілька років тому був включений у вартість ПММ, тепер — знову платити?! При цьому з 2016р. хочуть ввести норму Евро-5 (тобто, авто повинне бути не старше 7 років)… Авторинок і так переживає не найкращі часи, а тепер зупиниться остаточно! Будемо, як на Кубі, їздити на машинах 40-50 років.

 5. Громадянин | 23.09.2015 at 16:23 |

  Ця куриця — професійна брехуха. Пропонований її патронами (вона лише рот, який можна було б використати для задоволення) «податок» не стосуєтьсяі доріг (бо за їх утримання ми всі і завжди багато платили і платимо), дороги зношують і авта старші за 5 років. Їм (її босам, починаючи з презика) тупо не вистачає на ВЕЛИКУ пляшку, або на дозу (бо жадоба — хвороба залежності від бабла). А хворих на цю хворобу треба лікувати (стрихнін підійде).

 6. Геннадий | 23.09.2015 at 16:28 |

  Почему то все забыли , что налог на дороги уже давно включили в стоимость топлива! Что на новые забаганки деньжат не хватает? Очень легко можно подавиться!!!

 7. Tht’as going to make things a lot easier from here on out.

 8. Audio began playing any time I opened up this webpage, so annoying!

Оставь комментарий

Ваш E-mail не будет опубликован.