Українцям дали надію на дешеві б/в авто

1

Губернатор Закарпаття підготував законопроект, який врегулює так звану «пересечку» і дозволить без розмитнення їздити на іномарці до року по території України, пишуть Факти.

Зміни в податковому законодавстві на думку Геннадія Москаля повинні вирішити проблему «пересічки» (обов’язковий перетин кордону — Ред.), яка загострилася у прикордонних з ЄС областях України.

Передбачається можливість ввезення машин з іноземною реєстрацією на строк до року під письмове зобов’язання за умови повного декларування.

Москаль стверджує, що головна мета законопроекту — привести у відповідність українське законодавство до міжнародного.

— Все для вирішення проблеми «пересічки» зроблено — чітко, по пунктах і юридично грамотно. Тепер черга за народними депутатами, — каже губернатор Закарпаття.

Експерти скептично ставляться до цього законопроекту і вважають, що краще зменшити податки на автоімпорт, а не узаконити псевдотранзит.

Про це розповів голова Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко.

— Робоча група Геннадія Москаля разом з власниками транзитних авто подають у Верховну Раду законопроект про збільшення терміну транзиту авто через Україну до 1 року.

Поляки і словаки і так з нас сміються, коли бачать як українець декларує, що нібито їде транзитом з Польщі в РФ, а потім через 5 днів виїжджає на тій же митниці в Польщу і знову в’їжджає. Тепер весь світ буде сміятися і внесуть до книги Гіннеса Україну, як найбільшу держава, на перетин якої транзитом треба витратити цілий рік, — пише Назаренко.

Я розумію громадян України, які через великі податків на автоімпорт змушені користуватися схемами псевдотранзиту, але можливо просто зменшити податки на автоімпорт.

Чому б не встановити справедливі податки на розмитнення? Скасувати ПДВ, акциз та мито на автоімпорт і встановити єдиний податок на автоімпорт: наприклад, 1$ за 1 куб. см об’єму двигуна, як це було в 90-ті, — додає експерт.

Comments are closed.