Українці створили онлайн-сервіс вирахунку маршруту з урахуванням якості доріг

Хмельницька компанія Stfalcon розробила унікальний сервіс розрахунку маршруту з урахуванням якості доріг, пише topgir.com.ua.

Новий сервіс, який отримав назву Uaroads (або – «Дороги України»), здатний оцінити якість доріг, не потребуючи будь-яких дій водія, і здатний прокласти маршрут по найкращій дорозі з можливих. На сьогоднішній день проектам охоплено понад 50 тис. кілометрів доріг, при цьому користуються ним порядку 40 тис. користувачів.

Щоб оцінити ділянку руху, за яким буде проходити шлях, необхідно встановити на смартфон додаток Uaroads. Далі, після запуску програми, гаджет робить все самостійно: фіксує струси на дорогах, автоматично вмикається / вимикається і передає дані на сервер. Але, при бажанні, крім автоматичного режиму збору даних, користувач може самостійно оцінити ділянку дороги і залишити свій коментар.

Для аналізу даних використовується об’єктивний науковий підхід. Математичний алгоритм, який обробляє отримані дані на сервері в реальному часі, враховує багато критеріїв: особливості підвіски автомобіля, вплив місця розташування смартфона в салоні, швидкість руху автомобіля, індивідуальні особливості мобільних телефонів різних виробників.

Сервіс доступний для мобільних доповнень Android/iOS. На даний момент розробники ведуть роботу ще й над запуском доповнення до WP.

Проблеми, які вирішує сервіс оцінки доріг:

– Підвищення безпеки водіїв шляхом планування маршруту кращими дорогами.
– Захист авто від передчасного ремонту через ями і вибоїни
– Контроль діяльності дорожніх служб і якості ремонту доріг.
– Зменшення витрат на моніторинг якості доріг в Україні і за кордоном.

Команда Stfalcon заявляє, що найближчим часом оцінить всі дороги України, при цьому головні з них вже проаналізовані. Щодня на сервер приходить більше 1000 треків про стан українських доріг, яке дає можливість вважати тему доріг актуальною, а сервіс оцінки їх якості – популярним.

У найближчому майбутньому даний стартап планує інтегрувати свою роботу з держслужбами, щоб допомогти контролювати підрядників з ремонту доріг і допомагати моніторити якість українських автодоріг.

Comments are closed.