Українці переплачують за імпортні авто (інфографіка)

1

Вартість імпортних автомобілів з пробігом в Україні — чи не найбільша на пострадянському просторі.

Аби розмитнити вживану іномарку в Україні, потрібно сплатити ввізне мито, акцизний збір, імпортний збір та ПДВ. У результаті вартість розмитнення може перевищувати вартість самого авто. Про це свідчать розрахунки інформагенції ЛІГАБізнесінформ.

1

За інформацію видання, скасування спеціальних мит на іномарки (з 30 вересня) ситуація кардинально не зміниться, кількість податків зменшиться, однак кінцева вартість автомобіля — не дуже.

Ба більше — з 1 січня 2015 року іномарки з пробігом стануть для українців ще дорожчими через запровадження в Україні стандарту викидів Євро-5. Згідно з новими вимогами до України буде заборонено ввозити автівки, які не відповідають екостандарту Євро-5. Стандарт діє у ЄС та США з 2009 року, отже новим правилам відповідають автомобілі, яким не більше 5 років. Ця вимога суттєво зменшить пропозицію на ринку автомобілів з пробігом.

Спеціальні мита на імпортні автомобілі були запроваджені у 2013 — терміном на три роки. Необхідність запровадження мит пояснювали потребою захисту українських виробників.

У 2014 році імпорт авто скоротився на 64% порівняно із 2013 роком. Водночас внутрішнє виробництво авто в Україні у 2013 році скоротилося на 34%, а у 2014 — на 43% порівняно із попереднім роком.

Джерело