Продажі нових авто виростуть в 2016

Продажі нових легкових автомобілів в Україні з урахуванням комерційних в 2016 році можуть скласти 45-50 тис. одиниць в порівнянні з очікуваними продажами в поточному році на рівні 40 тис. одиниць.

Про це повідомив директор з розвитку групи компаній АіС Сергій Боровик на брифінгу. За його словами, цей прогноз заснований на очікуванні, що будуть реалізовані затверджені урядом макроекономічні орієнтири.

Йдеться про обмінний курс на рівні 23 грн. / Дол. і зростання ВВП на 2%, уточнив С.Боровік. Він також зазначив, що в порівнянні з 2014 роком, коли було продано близько 99 тис. легкових і комерційних авто, авторинок в поточному році скоротиться на 55-60%.

С.Боровік підкреслив, що для об’єктивної оцінки авторинку коректно об’єднувати сегменти легкових і комерційних авто. На думку генерального директора Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів Олега Назаренка, з урахуванням скасування з сьогоднішнього дня спеціального мита на ввезення легкових авто з бензиновими двигунами 1-2,2 л, а також ще ряду факторів, можна очікувати деякого пожвавлення авторинку в IV кварталі.

«Передбачаю два моменти, які можуть збільшити продажі, — те, що деякі люди очікували скасування спецмита, хоча скоріше це психологічний фактор, а також поява грошей у аграріїв після реалізації врожаю», — сказав О.Назаренко.

Крім того, за його словами, існують також певні суб’єктивні чинники для зростання продажів авто, зокрема, до кінця року юридично особи можуть направити отриманий прибуток на оновлення автопарку. Деякого пожвавлення авторинку може сприяти і стабілізація ситуації на сході України — загасання бойових дій.

Джерело: МинПром

Comments are closed.