Після скандалу Volkswagen починає цінову війну

Скандал навколо шахрайства компанії Volkswagen, крім перерозподілу світового ринку автомобілів може надати і позитивний вплив на споживачів — в найближчі місяці покупка нової машини тієї ж комплектації може обійтися набагато дешевше.

Про це пише італійська il Giornale, посилаючись на провідного експерта консалтингової компанії Frost & Sullivan по автомобільному ринку П’єтра Боджі.

«Для того, щоб не втратити свою частку ринку на користь інших виробників, Volkswagen може почати цінову війну, яка, в короткостроковій перспективі, буде вигідна споживачам», — підкреслив він.

Аналітик також додав, що «жоден виробник не може собі дозволити поставити під загрозу вартість транспортного засобу на вторинному ринку, особливо в сегменті легкових автомобілів, де попит на нові моделі безпосередньо залежить від можливостей продати вже набуті. Але в даному випадку Volkswagen буде готовий пожертвувати прибутковістю для збереження частки ринку. Звичайно, це відіб’ється на фінансах компанії «.

Все це, підкреслює експерт, відбуватиметься в короткостроковій і середньостроковій перспективі. У той же час, розглядаючи довгострокове майбутнє, скандал з Volkswagen завдасть нищівного удару по класичній технології двигуна внутрішнього згоряння, яка стикається зі все більш жорсткими обмеженнями на викиди в атмосферу. До 2020 року у своїх нових моделях автопром, ймовірно, зосередиться на інших видах двигунів, таких як електричні або гібридні.

«Toyota, лідер гібридної технології, зможе ще сильніше розвинути свою конкурентну перевагу, зберігаючи світове лідерство в цьому сегменті, в той час як Volkswagen після скандалу, ймовірно доведеться переглянути свої плани подальшого розширення», — вважає Боджі.

«Серед марок преміум-класу Audi може втратити своє лідерство, у той час як Mercedes, який вклав значні кошти в технологічні інновації, піде на підйом на тлі Volkswagen і BMW, які зосередилися більше на обсягах, ніж на якості», — додав він.

Деякі виробники масових автомобілів, такі як корейська група Hyundai і азіатські компанії в цілому, просунуть свої позиції. GM, Ford і Chrysler навряд чи будуть залучені в скандал, тому що вони занадто добре знають процедуру перевірки викидів, виконувану в США.

«Що стосується чисто електричних автомобілів, — говорить Боджі, — їх поширення буде зростати з появою все більш досконалих моделей і підвищенням ролі приватних інвесторів у створенні необхідної для них інфраструктури».

Тим часом, німецький автогігант вже розширив список моделей, на яких визнав установку програмного забезпечення по обману екологічних тестів.

Ця проблема стосується таких дизельних автомобілів групи:

— Audi A1, A3, A4 і A6.
— Skoda: Fabia, Roomster, Octavia і Superb.
— Комерційні автомобілі: Caravelle і Multivan, Caddy, Kombi, Amarok і Crafter.

Джерело: carreviewauto.com

Comments are closed.