Ford працює над створенням екологічного палива

У проект по розробці альтернативного виду палива буде вкладено 3,5 млн євро.

Компанія Ford Motor Company спільно з провідними європейськими інженерами запустила дослідницький проект вартістю 3500000 євро, спрямований на вивчення альтернативних видів палива для дизельних двигунів.

Зокрема основною метою проекту є створення дизельної альтернативи електромобілям, яка не поступатиметься останнім у екологічних перевагах, пише Хроніка.інфо з посиланням на auto RIA.

За задумом інженерів, «піддослідним» автомобілем стане Ford Mondeo, паливом для якого стануть диметиловий ефір (DME), широко застосовуваний як нетоксичний пропеллент в аерозольних балончиках, і оксіметіленовий ефір OME1 — рідина, що володіє властивостями розчинника. Згідно з проведеними раніше дослідженнями з’ясувалося, що при згорянні ефірів DME і OME1 освіту твердих частинок є майже «нульовим».

І оскільки дані речовини схожі за характеристиками з дизельним паливом, експерти припускають, що в результаті перенастроювання дизельного двигуна під дані види палива вийде автомобіль, що володіє порівняними експлуатаційними характеристиками.

За словами Андреаса Шамела, який очолює глобальний підрозділ Ford з досліджень і інженерних розробок силових агрегатів, сировиною для отримання ефірів DME і OME1 може служити природний газ або біогаз.

Comments are closed.