Депутати запропонували не штрафувати за порушення ПДР на розбитих дорогах

У новому законопроекті запропоновано не штрафувати водіїв за порушення ПДР, спровоковані об’їздом розбитих доріг, зокрема — за виїзд на зустрічну смугу. Однак мова йде не про всі випадки подібних правопорушень, а тільки про ті, які зафіксовані камерами автоматичної фото- чи відеофіксації.

Законопроект №3130 уточнює порядок притягнення до адмінвідповідальності за порушення, зафіксовані засобами автоматичної фото- і відеофіксації. На думку авторів документа, подібні камери можна встановлювати виключно на ділянках доріг, які відповідають вимогам стандартів. В іншому випадку водіїв можуть невиправдано оштрафувати за об’їзд неякісних ділянок доріг.

«Загальновідомо, що значна кількість автодоріг і вулиць у населених пунктах України перебувають у критичному стані і не відповідають держстандартам. Пересування по таким дорогам транспортних засобів часто змушує водіїв відступати від вимог ПДР, у зв’язку з необхідністю об’їзду по зустрічній смузі вибоїн і ям, перетинати в населених пунктах подвійну осьову лінію через неможливість об’їхати транспортні засоби, припарковані в заборонених місцях.

Таким чином, у разі облаштування на подібних дорогах і вулицях спеціальних технічних засобів з функціями фото- і відеозйомки, водії будуть притягуватися до адмінвідповідальності за правопорушення, які були вчинені вимушено, через невідповідність стану автодоріг вимогам державних стандартів », — зазначено в пояснювальній записці до законопроекту.

Для дозволу зазначеної проблеми пропонується внести зміни до статті 14-1, 279-3, 280 і 283 КпАП. Зокрема встановити, що власник (водій) транспортного засобу, може бути притягнутий до адміністративної відповідальності за порушення ПДР, зафіксовані автоматичними камерами фото- і відеофіксації виключно на автодорогах, вулицях і ж / д переїздах, які відповідають державним стандартам України.

Джерело: autonews.autoua.net