Цей регіон – рай для автокрадіїв

1

На території Донецької області з початку року відкрито 776 кримінальних проваджень за фактами викрадень транспортних засобів. При цьому майже половина зареєстрованих викрадень скоєні на тимчасово окупованій території. В деяких випадках по одній реєстрації проходить до 100 викрадених авто, пише avtovod.org.ua.

Тільки з початку місяця зареєстровано 39 викрадень, 14 з яких – скоєні на окупованій території.

Начальник відділу управління кримінальної поліції ГУ НП в Донецькій області Михайло Сандросян сказав таке: “З початку року розкрито 122 викрадень, в тому числі й ті, що вчинені на окупованій території. Машини, оголошені в розшук на підконтрольній Україні території, автоматично оголошуються в міжнародний розшук. Такі транспортні засоби відслідковуються при перетині кордонів між державами, вилучаються, а потім по лінії «Інтерполу» повертаються законним власникам”.

За словами Михайла Сандросяна, реальна кількість викрадених автомобілів значно більша за кількість зареєстрованих викрадень, адже в деяких випадках по одній реєстрації проходить до 100 викрадених транспортних засобів. Такі факти стосуються насамперед «віджиму» автомобілів бойовиками на окупованій території, коли вони приходять на підприємство і «експропріюють» увесь його автопарк.

Так, з початку року викрадено 1068 легкових і 479 вантажних машин. За статистикою більшість викрадень автомобілів відбувається в період часу з 0.00 до 04.00 години ранку. Найчастіше власники тільки на ранок виявляють факт вчинення злочину, що помітно ускладнює роботу співробітників поліції. У тих випадках, коли автомобілі не обладнані сигналізацією, складно встановити навіть свідків злочину.

– В основному зловмисники викрадають транспортні засоби, які зберігаються на вулиці, і необладнані системами сигналізації, – повідомляє начальник відділу управління кримінальної поліції ГУ НП в Донецькій області Михайло Сандросян, – серед осіб, які притягуються до кримінальної відповідальності за викрадення автомобілів, переважають раніше судимі ніде не працюючі громадяни.

Так, зазначає Відділ комунікації Головного управління Національної поліції в Донецькій області, у Слов’янську тільки за останній тиждень за фактами викрадень автомобілів відкрито 2 кримінальні провадження. В обох випадках жертвами викрадачів стали власники машин російського виробництва, які були залишені на прибудинковій території.

Співробітники поліції рекомендують автовласникам пильнувати про своє майно і не залишати транспортний засіб у місцях, які є погано освітленими та не проглядаються з вікон помешкань. Аби уникнути неприємностей, бажано по можливості ставити машини на платні охоронювані стоянки, а також обладнати свій транспортний засіб сигналізацією.